Trans-MediCall +48 888 451 888

Tlenoterapia u pacjenta

Oferowana przez nas pomoc medyczna dotyczy nie tylko zabezpieczania imprez masowych czy transportu chorego na specjalistyczne zabiegi lub pod adres zamieszkania. Tlenoterapia to kolejna z proponowanych usług. Prowadzona jest w domu pacjenta we wskazanych sytuacjach i pod właściwym nadzorem. Nad procesem czuwa ratownik posiadający odpowiednie kwalifikacje.

Na czym polega tlenoterapia?

Tlenoterapia prowadzona w domu może być uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia schorzeń układu oddechowego oraz chorób związanych z niedoborem tlenu w organizmie. Za główny cel procesu uznaje się dostarczenie pacjentowi czystego tlenu w odpowiedniej dawce, co może prowadzić do zwiększenia jego ilości we krwi i poprawy przepływu. Jak przebiega terapia tlenowa? Tlenomierz z butlą tlenową - urządzenie składające się z butli tlenowej, reduktora ciśnienia, wężyka i maski tlenowej. W zależności od stanu zdrowia pacjenta i wskazań lekarskich można prowadzić albo tlenoterapię ciągłą, albo impulsową. Różnią się między sobą częstotliwością podawania dawek tlenowych. Pierwszy z wymienionych dostarcza tlen przez całą dobę, druga w regularnych impulsach.

W jakich przypadkach stosuje się tlenoterapię domową?

Terapia tlenowa w domu może być stosowana w przypadku chorób układu oddechowego. Zaliczane są do nich m.in. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, zapalenie płuc, sarkoidoza, a także przypadki zatrucia tlenkiem węgla. Terapia tlenowa może być również elementem leczenia chorób układu krążenia. Może okazać się pomocna w przypadkach niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, choroby zakrzepowo-zatorowej oraz przy zawale serca.

Jakie są korzyści wynikające z tlenoterapii?

Terapia tlenowa w domu może przyczynić się do poprawy funkcjonowania układu oddechowego oraz układu krążenia. W rezultacie może to prowadzić do zredukowania objawów chorobowych oraz zwiększenia jakości życia pacjenta. Przypuszcza się, że dostarczenie odpowiedniej dawki tlenu w procesie tlenoterapii do organizmu poprawia procesy metaboliczne, co może wpłynąć na pracę mózgu oraz ogólną kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta. Warto zaznaczyć, że rezultaty terapii tlenem są uzależnione od indywidualnego stanu zdrowia pacjenta. Tlenoterapia w domu pacjenta może pozwolić na większą niezależność i swobodę pacjenta oraz może przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z hospitalizacją.