Trans-MediCall +48 888 451 888

Transport krwi i materiałów biologicznych

W kraju i poza jego granicami - jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc medyczna. Można nas spotkać na międzynarodowych festiwalach i w prywatnych domach, gdzie chorzy czekają na przewóz do sali rehabilitacyjnej. Transport krwi i materiału biologicznego również znajduje się w zakresie naszych usług i realizujemy go w Polsce oraz na terenie innych krajów zgodnie z prawnymi i medycznymi wymaganiami.

Transport medyczny – co przewozimy?

Zajmujemy się nie tylko transportem krwi, ale także materiału biologicznego. Nasi kierowcy odpowiadają za przewóz m.in.:

  • osocza i surowicy krwi,
  • fragmentów tkanek do przeszczepu,
  • wymazów,
  • szpiku kostnego.

W zależności od typu substancji, kierowca i osoby asystujące w transporcie dostosowują samochód do konkretnych wymagań związanych z temperaturą. W wielu przypadkach znaczenie może mieć również czas przewozu – dlatego dbamy o to, by nasz personel był odporny na pracę pod presją. Jakie jeszcze wymagania powinna spełnić osoba prowadząca pojazd z krwią lub materiałem biologicznym? Kierowca zatrudniony w naszym zespole musi posiadać prawo jazdy kategorii B i D oraz ważne badania lekarskie i książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. Liczy się także jego doświadczenie zawodowe oraz znajomość zagadnień związanych z krwiodawstwem i materiałami biologicznymi, za przewóz których kierowca będzie odpowiadał.

Nasz największy przeciwnik? Czas!

Jakie wymagania niesie za sobą transport krwi? Oprócz uprawnień kierowcy, niezwykle istotny bywa czas przejazdu z miejsca na miejsce. Do naszej dyspozycji są specjalnie dostosowane pojazdy, ambulanse, w których możemy ustawić konkretną temperaturę. Kontrolujemy jej poziom, by był zgodny z wymaganiami przez całą podróż. W trasie wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt medyczny, by krew i inny materiał biologiczny były możliwie bezpieczne i dotarły pod wskazany adres w stanie nienaruszonym.

Wymagania formalne? Są po naszej stronie. Wszelkie dokumenty związane z transportem medycznym wypełniamy w cenie w ramach realizowanej usługi - nie są pobierane dodatkowe opłaty. Zapraszamy do kontaktu.