Trans-MediCall +48 888 451 888

Lotniczy transport medyczny

Przewóz osób chorych lub niepełnosprawnych może odbywać się drogą lądową lub powietrzną. Transport medyczny lotniczy uznawany jest za jedną z najbardziej bezpiecznych i najszybszych metod komunikacji pacjentów. Loty medyczne pozwalają na zwiększenie komfortu chorego, który nie odczuwa dolegliwości związanych z nierówną nawierzchnią czy ewentualnymi problemami na drodze.

Szybciej i wygodniej – co można zyskać, korzystając z transportu lotniczego?

Lotniczy transport medyczny może przyczynić się do skrócenia czasu podróży pacjenta. Ta forma komunikacji jest więc wykorzystywana w przypadkach przewozu po urazach lub wypadkach poza granicami kraju, kiedy poszkodowany chce wrócić do ojczyzny. Wariant lotniczy jest też wybierany przez osoby leczące się w międzynarodowych ośrodkach, do których dojazd karetką czy innym pojazdem byłby zbyt uciążliwy. Loty medyczne przyczyniają się również do zwiększenia komfortu – istnieje możliwość transportu w dogodnej dla pasażera pozycji. Odbywają się o dowolnej porze, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Transport lotniczy? Nie dla wszystkich

Lotniczy personel czuwa nad pacjentem na pokładzie samolotu od momentu startu do chwili lądowania, korzystając z odpowiedniej aparatury. Istnieje również możliwość zorganizowania przejazdu do odpowiedniego terminalu, na którym rozpocznie się lot. Warto zaznaczyć, że przed wejściem na pokład samolotu, chory musi przejść weryfikację pod kątem ewentualnych przeciwwskazań do lotu. Transport lotniczy może być przeprowadzany bowiem w sytuacji, gdy przypuszcza się, że taka forma komunikacji międzymiastowej lub międzynarodowej nie przyczyni się do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta.

Transport medyczny drogą lądową i powietrzną

Nasza firma świadczy usługi z zakresu transportu medycznego dla osób prywatnych - także lotniczego. Osoby starsze, chore lub niepełnosprawne - niezdolne do samodzielnego poruszania się, transportujemy pod wskazany adres. Pacjent może skorzystać z naszych usług po wypadku, w drodze na zabieg lub rehabilitację. Koszty lotu ustalane są indywidualnie, a kwestie związane z formalnościami leżą po naszej stronie. W pełni zajmujemy się dokumentacją.